Články


nehoda

2011-01-13 Přečteno: 3 378x

Řidič ujížděl v Ostravě dopravní hlídce, po honičce zemřel pod tramvají 12. ledna 2011 12:16, aktualizováno 15:48 Šestadvacetiletý řidič seatu hodinu před polednem v Ostravě-Vítkovicích nezastavil hlídce dopravních policistů. Po zběsilé jízdě dostal smyk a skončil pod tramvají. Na místě zahynul. Policisté zjistili, že vůz nebyl kradený a muž není hledaný. Důvod, proč mladý muž ujížděl, tak zatím neznají. .Tragická nehoda mezi seatem a tramvají v Ostravě.

Seat Toledo se řítil velkou rychlostí od hlídky na Ruské ulici po ulicích Kotkova, Mostárenská a 1. máje. Aby unikl policistům, ujížděl řidič dokonce v protisměru.

Policejnímu vozu se sice ztratil z dohledu, ale na ulici 1. máje při hazardérském předjíždění zavadil o stříbrný citroen, dostal smyk a obrovskou silou narazil do tramvaje linky 12.

"Vozidlo je zcela zničeno, deformace veliká," uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková chvíli po nehodě. Modrý seat se zapasoval pod přední část tramvaje. "Byla to obrovská rána. Seat jel hodně rychle," popsali svědci střetu.

Záchranáři už mohli jen konstatoval smrt. "Muž utrpěl mnohačetná zranění, nebylo mu pomoci," uvedl mluvčí Lukáš Humpl.

Tělo bylo ještě ve 12:30 zaklíněno ve voze, hasiči se je dlouho marně snažili vyprostit. Nakonec se jim to díky hydraulickým nůžkám podařilo.

Policisté zatím zjistili, že šlo o 26letého řidiče. "Automobil nebyl kradený a muž ani není evidován jako hledaný. Dále tedy šetříme, proč dopravní kontrole nezastavil a velmi nebezpečně ujížděl," dodala Holčáková. Případné ovlivnění alkoholem nebo návykovými látkami zjistí až pitva.

Vyšetřovatelé nehody žádají svědky o pomoc. "Prosíme řidiče, kteří na zmíněné trase viděli rychle jedoucí modrý Seat Toledo, aby zavolali na tísňovou linku 158," uvedla Holčáková.

V tramvaji nebyl nikdo zraněn, pouze řidička soupravy utrpěla šok. Nový typ tramvaje vykolejil, Dopravní podnik Ostrava odhadl škodu na 150 tisíc korun. Stejná škoda vznikla na seatu. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ridic-ujizdel-v-ostrave-dopravni-hlidce-po-honicce-zemrel-pod-tramvaji-1z8-/krimi.asp?c=A110112_121124_ostrava-zpravy_jog...

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články