Články


Nový Seat Alhambra 4WD

2011-03-01 Přečteno: 2 672x

S novým pohonem všech kol ještě univerzálnější

  • Pohon všech kol zajišťuje optimální trakci a jízdní stabilitu
  • Překvapivá jízdní dynamika ve spojení s excelentním komfortem
  • Motory TDI CR se sportovním charakterem a zároveň maximální hospodárností
  • Progresivní koncepce karoserie s posuvnými dveřmi a pěti nebo šesti sedadly
  • Inovativní technická výbava, nejvyšší standardy kvality

SEAT Alhambra 4WD rozšiřuje možnosti využití pro rodinu, volný čas, podnikání a koníčky o zcela novou dimenzi díky trvalému pohonu všech kol s vysokými rezervami v oblasti trakce. Nový model Alhambra 4WD poháněný výkonným a úsporným motorem 2.0 TDI nabízí překvapivou jízdní dynamiku umocněnou extrémně vysokou užitnou hodnotou a naprosto předvídatelnými jízdními vlastnostmi za všech podmínek.

Mezi další přednosti nového SEATu patří praktické uspořádání karoserie, maximální flexibilita, inovativní technologie a vysoká hospodárnost. K nim se přidává vysoký standard kvality a prémiový charakter, který překonává veškerá očekávání v segmentu MPV, a v neposlední řadě také překvapivě konkurenceschopné ceny.

Ještě vyšší jízdní dynamika a trakce

V létě 2011 doplní nabídku značky SEAT nová Alhambra 4WD, jejíž trvalý pohon všech kol přinese řidičům významné zvýšení trakce na každém povrchu a v každé situaci. Pohon všech kol je zárukou vyšší úrovně bezpečnosti jízdy a mobility zejména v zimních podmínkách. Mimo to předurčuje Alhambru také pro tahání těžkých přívěsů.

Nejnovější generace elektronicky řízeného pohonu všech kol je optimalizována pro dosažení maximální jízdní dynamiky. Zcela v duchu španělské značky překvapí SEAT Alhambra svého řidiče sportovními jízdními vlastnostmi, které dosud nikdo u vozů kategorie MPV neočekával. Výrazný podíl na tom má náročná konstrukce podvozku s pečlivě vyladěným odpružením, které zajistí cestujícím mimořádné pohodlí i při jízdách na dlouhé vzdálenosti.

Bleskurychlé a plynulé rozdělování hnací síly

V závislosti na jízdní situaci přizpůsobuje pohon všech kol rozdělení hnací síly bleskurychle a plynule. V extrémním případě může být veškerý výkon motoru přenášen na zadní kola. Srdcem soustavy pohonu všech kol je elektronicky řízená a hydraulicky ovládaná lamelová spojka, která je kvůli ještě lepšímu rozložení hmotnosti umístěna na konci spojovacího hřídele před zadním diferenciálem. I v tomto případě se jedná o nově vyvinutý, mimořádně kompaktní a přitom velmi odolný konstrukční celek.

Nejnovější generace moderní techniky

V útrobách mezinápravové spojky se nachází sada lamelových spojek uložená v olejové lázni. Spojky lze plynule stlačovat regulovaným hydraulickým tlakem. Řídicí jednotka neustále analyzuje jízdní podmínky. Pokud se začnou přední kola protáčet, zvýší elektricky poháněné čerpadlo s prstencovými písty bleskurychle tlak oleje tak, aby mohla spojka přenášet značnou část hnací síly na zadní kola. Proces sepnutí spojky trvá díky výkonnému tlakovému zásobníku jen několik milisekund.

Skvělé provozní vlastnosti a vysoká hospodárnost

Pohon modelu SEAT Alhambra 4WD obstarává motor 2.0 TDI CR s výkonem 103 kW (140 k) a šestistupňovou mechanickou převodovkou. Předností této kombinace jsou skvělé provozní vlastnosti a vysoká hospodárnost. Novinka dosahuje nejvyšší rychlosti 191 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 11,4 s. Přesto se TDI CR spokojí s pouhými 6,0 litru nafty na 100 km, což odpovídá hodnotě emisí CO2 158 g/km*. Velký podíl má na tom paket Ecomotive s rekuperací kinetické energie a systémem Start-Stop. Součástí výbavy je také katalyzátor SCR (Selective Catalytic Reduction). S touto technikou patří Alhambra 4WD v celosvětovém měřítku mezi absolutně nejčistší vozy poháněné vznětovým motorem.

Interiér s pěti nebo šesti sedadly

Modely SEAT Alhambra budou nabízeny s pěti sedadly ve verzích Reference a Style. Bohatá sériová výbava a početné inovativní technické prvky výbavy na přání odpovídají modelům s pohonem předních kol. Od konce roku 2011 bude Alhambra 4WD nabízena také ve verzi s šesti velkoryse dimenzovanými samostatnými sedadly. Uspořádání sedadel 2+2+2 ještě více podtrhne vysoce kvalitní charakter modelů Alhambra.

 

Zdroj: Tisková správa

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Seat Alhambra

Toto je článek o modelu Seat Alhambra


Články