Články


Nový směr Seatu

13 komentářů 2011-03-02 Přečteno: 2 679x

Seat proniká na pole SUV

Na právě probíhajícím autosalonu v Ženevě představila automobilka Seat svůj první ambiciózní krok do zatím neprobádaných břehů SUV.

Světová premiéra konceptu IBX, kterou automobilka představila vyvolala v mnohých úžas. Nový koncept v sobě zahrnuje spojení SUV a sportovního kupé poháněného hybridní technologií. Jde tedy o spojení elektromotoru s klasickým vznětovým nebo zážehovým motorem. Podle tiskových zpráv, by mohl nový koncept ujet až 45 km dlouhou vzdálenost čistě pomocí elektrické energie.

Designéři automobilky vsadili na dynamiku tvarů a čistotu linií, kterou ostře zakončuje záď vozu. Velmi zajímavým prvkem, který dokresluje celistvost karosérie, jsou přední i zadní světlomety tvořené LED diodami, které měli velmi pozitivní ohlas už u předchozího modelu  IBE. Koncept s karoserií dlouhou 4,26 m, širokou 1,80 m a vysokou 1,62 m spadá do kategorie současných kompaktních SUV.

Nový Seat byl předveden v třídveřové sportovní úpravě. Automobilka však slibuje, že v případě uvedení modelu IBX na trh, bude preferovat praktičtější pětidvéřové provedení, které je více žádané v dané třídě.

Koncept Seatu IBX se chce stát rovnocenným hráčem v konkurenci hlavně vozům BMW X1 a Audi Q3, která se bude rovněž vyrábět ve Španělsku.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Seat jede dále v novém... 13 sovička toto
1 let, 4 měsíců Seat jede dále v novém...

Foto galerie


Články