Články


Seat Mii

2011-10-08 Přečteno: 2 084x

Španělská automobilka v pondělí odtajnila nový mini automobil Mii, který technicky vychází z Volkswagenu Up!, respektive Škody Citigo. Malý Seat se začne na domácím trhu prodávat již v prosinci, ostatní evropské trhy jej začnou nabízet v první polovině příštího roku.

Nový malý Seat se představil až jako poslední, nejprve koncern zveřejnil fotografie Volkswagenu Up!, který na sebe „strhl pozornost“ na zářijovém frankfurtském autosalonu.Škoda první snímky zveřejnila až po autosalonu. Seat Mii nejvíce připomíná Citigo, technicky jsou ale všechny tři vozy stejné – drobně se liší jenom přední maskou. Tu má nejvíce odlišnou právě Up!.

Na výběr jsou stejně jako u ostatních malých modelů koncernu VW dva tříválcové benzinové motory: oba mají objem 1,0 litru a výkon 44 kW/60 k, resp. 55 kW/75 k. Rozměry jsou stejné jako u ostatních dvou sourozenců, což znamená 3,56 metru na délku, šířku 1,65 metru a výšku 1,48 metru. Kufr má základní objem 251 litrů.

Malý Seat se začne na domácím trhu prodávat již v prosinci, ostatní evropské trhy jej začnou nabízet v první polovině příštího roku. Cena zatím nebyla oznámena.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Seat Mii / VW Up

Toto je článek o modelu Seat Mii / VW Up


Články