Fórum - Téma


Ekologie aneb Rakousko snižuje max rychlost dalnic


Fórum Dopravní přestupky Ekologie aneb Rakousko snižuje max rychlost dalnic
2015-02-13 00:02:29

Rakousko zavedlo od nového roku několik opatření, na které je dobré dát si pozor, protože prakticky všechna míří proti řidičům. Novinky začínají dražšími dálničními známkami, kdy ale zvýšení u desetidenního kupónu není nijak dramatické (8,7 vs. 8,5 euro). Zajímavější jsou inovace učiněné pod taktovkou ekologie.

Od ledna bude Rakousko postupně snižovat maximální rychlost na dálnicích. Netýká se to všech, ale pouze vybraných úseků. V listopadu dojde ke snížení rychlosti na A12 mezi Kufsteinem a městem Zirl ze současných 130 na 100 km/h. To samé je připraveno pro dálnici A13 mezi Innsbruckem a Schönbergem. Vše bude údajně kontrolovat policie a důvodem je snížení emisí i hluku.

Největší perla je připravena pro řidiče jedoucí po A1 mezi exity Salzburg-Nord a Knoten Walserberg. Také zde se jezdilo 130 km/h, ale policie bude operativně snižovat rychlost v závislosti na kvalitě ovzduší a počasí a to až na 80 km/h. Opět je oficiálním důvodem ekologie.

Je ale velmi zajímavé, že toto opatření bylo zavedeno na tři měsíce už minulý rok a samozřejmě bylo doplněno radarem. Ten zachytil za zmíněné testovací období celkem 27 000 řidičů, kteří rychlost na tomto desetikilometrovém úseku překročili. Podle odhadů přinese celoroční zavedení přibližně 100 000 hříšníků. A to už se vyplatí.

A aby toho nebylo málo, jsou v Rakousku také nová úseková měření. Konkrétně na A8 mezi městy Weibern a Haag, na A7 u Linze, v Bosruckém tunelu, v tunelu Plabutsch, Ehrentalerberg a Kaisermuehle. Ve Vídni se pak zavádí ekologické známky, respektive zákaz automobilů s normou Euro 1 a nižší. Od 1.1. 2016 se tento zákaz rozšíří na normu Euro 2. Vše se zatím týká automobilů kategorie N (nákladní)

Crazy Ride - Audi S5 in Austria  |  Více info

Insane driving with an Audi S5 in Austria. (not myself)

? My facebook-Page:

...

? Song:

Sean Paul - Touch The Sky

udm  
2015-02-13 00:11:19

cernil: hnus, další dopravní fašismus By mě zajímalo, co by se dělo u správního řízení v případě, že by jel člověk nějakým elektromobilem, třeba Tesla. Podle mě by šlo (aspoň v ČR) argumentovat tím, že musí být splněny oba znaky přestupku - tedy formální (=litera zákona) a materiální = muselo dojít k nějakému ohrožení zákonem chráněných zájmů společnosti. Což by tady v žádném případě nemohlo být naplněno, neb cílem bylo snížit emise a hluk, ale ani jedno z toho elektromobil negeneruje.

2015-02-13 01:51:19

udm: Taky mě napadlo, jak to bude s auty na vodík a elektriku, pokud dají dodatkovou značku: "Außer E und H" ,tak by neměl být problém


Odpovědět